+38 (066) 732-33-35
office@retouch.com.ua

Пакетна обробка весіль, RAW файлів

Що може бути важливіше такої події, як весілля? Звичайно, запечатление цього самого події, так як пам'ять штука нетривка, та й куди приємніше освіжати спогади, відкривши альбомчик років так через 10, показуючи дітям одруження щасливих батьків. Професійна обробка весільних фотографій, це особлива майстерність, авторське, так би мовити. Динаміка весільної фотосесії така, що за кожним кадром неможливо наздогнати, так як все торжество наповнене подіями. Весілля, зазвичай така подія, де навіть якщо все обладнання фотографа виключно дороге і професійне - не гарантує яскравих, барвистих, соковитих і запам'ятовуються кадрів. Неможливим видається і налаштовувати фотоапарат в очікуванні конкретного кадру в ідеальній якості, щоразу - дуже складно, практично нереально. Саме тому сучасні фотографи користуються на професійному рівні програмами для ретуші та обробки фото, мати дизайнерські задатки, фантазію і натхнення творити, перетворюючи кожне фото в незрівнянний арт-об'єкт. Це дуже важливо, тому що фото і відео, єдиний спосіб, закарбувати уривок з життя і зберегти його назавжди. Саме ретуш - головний помічник фотографа, саме вона допоможе додати фото унікальність і яскравість, призвести светокоррекцію, відретушувати і откадріровать фото таким чином, щоб у підсумку воно було цілісним, живим і барвистим. Професійному весільному фотографу, сьогодні, просто необхідно володіти всіма техніками ретуші, і варіантами обробки, щоб задовольнити ваші побажання. Це необхідно, для того, також, щоб утримати лідерство, на гребені хвилі, що з великим рівнем конкуренції, зносить будь-якого, хто втратив контроль або щось упустив. Та й якими б фото були без ретуші зараз складно уявити, тому обробка фото, як і будь-який напрямок, у своєму розвитку шукає ідеальне втілення в руках ретушера.

У розпорядженні фотографів безліч варіантів професійної обробки, такі, як: обробка «під журнал»; ретуш, в стилі гламур; стилістика, під чорно-біле фото; фото в стилі сепія (ретро); 3D обробка фото; мальоване фото і так далі. На жаль, не всі весільні фотографи, мають дизайнерські здібності і вміють правильно ретушувати фото, підкреслюючи те, що необхідно на тій, чи іншій фото. Саме тому, якщо ви зацікавлені в неординарному підході, яскравих, творчих, наповнених фарбами, як саме життя фото - ви можете побачити зразки таких робіт наочно. Без зайвої скромності ми покажемо вам наші найкращі роботи, так як наші майстри чудові в цьому мистецтві.

У вас може виникнути резонне питання, навіщо фотографу знімати в Raw-форматі, існують мінуси і плюси цього формату, зараз ми дещо прояснити ситуацію, щоб прочинити завісу незрозумілих слов і відкрити таємницю фотозйомки нашому улюбленому клієнтові, тож почнемо: мінуси, одним з таких є великий розмір файлу, з чого виходить, що флешка вміщує набагато менше кадрів, ніж, скажімо в JPG (мінус відносний, оскільки рішення просте - покупка більшої кількості електронних носіїв, але все ж ми віднесли його до мінусів, в силу певного розуміння внутрішньої кухні). Наступним мінусом, ми вважаємо те, що для пакетної обробки RAW-файлів потрібно більш потужний процесор, як і те, що до конвертації, файли можна подивитися тільки в спеціалізованих програмах. Але, ми вважаємо, що плюси нівелюють всі мінуси і зводять їх до нікчемних, тож плюси. Першим плюсом, вважається ефективне шумозаглушення при професійній ретуші рав файлів і наведення різкості, що зберігає набагато більше деталей, слідом іде зручність настройки балансу білого. Повністю настроюється на комп'ютері баланс білого, під час зйомки, у метушні, багато хто просто забувають про цей параметр. Так само, плюсом є те, що експозицію можна змінити: величезний запас по експозиції, це особливо допомагає новачкам фотографії, так як можна десь недодержати або Пересвет. Наступний пункт це, те, що 14-бітна глибина надає необмежені можливості для цветокорекціі (у JPG глибина кольору всього 8 біт). І, заключний плюс, це те, що пакетно набагато легше обробити рав-файли, ніж JPG. У популярних RAW-редакторах Adobe lightroom і Aperture реалізовано багато зручних і корисних функцій для пакетної обробки, що помітно заощадить вам час і нерви. Власне, це був останній плюс, можливо ми щось не врахували, але сподіваємося, що принаймні щось для вас прояснили. ;)

Можна підсумувати, що не знімати в raw має сенс тільки у разі того, якщо, з якихось причин, ви взагалі не ретушуєте свої фотографії на комп'ютері, а відразу відносите їх на роздруківку, прямо з електронного носія. У всіх інших випадках, цей варіант не має рівних і є безпрограшним, саме це змушує нас вибирати його, і розповідати вам саме про нього.

Передаючи фотографії на ретуш та глибоку обробку ви повинні розуміти, що можливості ретушера будуть значно ширше, якщо це будуть рав-файли, а ціна залишиться незмінною